logo KURŞUN ÖNLÜK ve RADYASYON KORUYUCU GÖZLÜKLER
Kurşun Önlük Kullanıın, Radyasyondan Korunun.Sizin İçin Üretiyoruz...
TURKİSH KURŞUN ÖNLÜK ENGİLİSH LEAD APRON KURŞUN ÖNLÜK TEKNİK ŞARTNAMESİ BİLİMSEL YAZILAR BASINDA BİZ ÜRÜN VİDEOLARIMIZ REFERANSLAR DUYURU VE KAMPANYALAR İLETİŞİM
ÖN KORUMA KURŞUN ÖNLÜK
ÖN SIRT KORUMA KURŞUN ÖNLÜK
TAM KORUMA ÖN ARKA KAPALI KURŞUN ÖNLÜK
ETEK YELEK MODEL KURŞUN ÖNLÜK
ÇOCUKLAR İÇİN KURŞUN ÖNLÜKLER
HAMİLELER İÇİN KURŞUN ÖNLÜK RADYASYON KORUYUCULAR
DİŞ HEKİMİ İÇİN KURŞUN ÖNLÜK
PANAROMİK ÇEKİM İÇİN KURŞUN ÖNLÜK
TROİD KORUYUCULAR
GONAD KORUYUCU KURŞUN ÖNLÜK
YENİDOĞAN GONAD VE RADYASYON KORUYUCU KURŞUN ÖNLÜK
RADYASYON KORUYUCU PERDE
AMELİYAT MASASI KORUYUCU KALKANLAR
ÇOK AMAÇLI RADYASYON KORUYUCULAR
HASTA KORUYUCU KURŞUN ÖNLÜK
KURŞUN GÖZLÜK RADYASYON KORUYUCU
KURŞUN ELDİVEN RADYASYON KORUYUCU
KURŞUN ÖNLÜK ASKILIKLARI
KURŞUN ÖNLÜK ÖZEL ÜRETİM FORMU
KURŞUN PARAVAN
KURŞUN KAPLAMA
KURŞUNLU CAM
KURŞUN ÖNLÜK TEKNİK ŞARTNAMESİ ÖN KORUMA
KURŞUN ÖNLÜKLER TEKNİK ŞARTNAMESİ TAM KORUMA
KURŞUNLU ÖNLÜK TEKNİK ŞARTNAMESİ ETEK YELEK
KURŞUN ÖNLÜK TEKNİK ŞARTNAMESİ GONAD KORUYUCU
ENJEKTÖR TAŞIMA KUTULARI
ANJİO AMELİYATHANE KORUYUCU SİSTEM
RADYASYON KORUYUCU MASKE
RADYASYONA KARŞI CESET TORBASI
ÇOCUKLAR İÇİN KURŞUN ÖNLÜKLER

Çocuklar İçin Kurşun Önlük 

  Çocukların röntgen çekimlerinde ve şua ortamlarında mağruz kaldıkları radyasyon düşünülerek üretilen bir üründür.  Radyasyona karşı korumada maksimum bir koruma sağlamaktadır. İxxir Marka  Çocuk Koruyucu Kurşun önlükler sizlerin daha rahat kullanmanız amacıyla çeşitli bedenlerde üretilmektedir. İxxir Marka ön koruyucu kurşun önlüklerimiz yine sizlerin daha rahat kullabilmeniz amacıyla çeşitli kullanım özellikleri sunmaktadırlar.Röntgen çekimlerinde ve şua ortamlarında mutlaka çocuklara kurşun önlük giydirilmesi gerekmektedir. Gelişen yapıları ve hormonal yapıları sebebiyle ortamdaki şuadan daha çabuk etkilenebilirler. Buradaki şua hormonal ve vucut yapılarını olumsuz etkileyebilir. Çocukların gelişmelerinde ileride ciddi sıkıntılara sebebiyet verebilir. Kullanım alanlarına bakıldığında aşağıdaki modellerde önlükler bulunmaktadır.

1- Ön Koruma Çocuk Kurşun Önlüğü                 : En çok kullanılan modeldir. Görüntüleme esnasında veya şua ortamında çocukları belirlenen normlarda şuaya karşı korumaktadır. Önlüğün ön tarafında 0,50 Pb koruma sağlamaktadır. Bu özelliği sebebiyle , mağruz kalınan şuaya karşı çocukları korumaktadır. 

 

 

2- Ön Arka Tam Korumalı Çocuk Kurşun Önlüğü : Yaygın olarak kullanılan bir model değildir. Ön tarafta 0,50 Pb koruma sağlarken Arka Tarafta 0,25 Pb  koruma sağlar. Genelde bu tip önlükler yüksek şua ortamlarında kullanılması tercih sebebidir. Belirtilen yüksek şua ortamlarında zaten çocuklar girememektedir.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3- Diş Hekimliği İçin Panaromik Çocuk Kurşun Önlüğü         : Ülkemizde pek yaygın kullanılmamakta birlikte Avrupa olmazsa olmaz bir önlüktür. Diş hekimliği müdalelerinde çocuklar direkt olarak şua altında kalmaktadırlar. Buradaki şuadan olumsuz etkilenim göstermektedir. 

Bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak için geliştirilen bir modeldir. Model üzerinde Troid koruyucusu ile birlikte verilmektedir. 0,50 pb koruma sağlamaktadır. Bu koruyucu özelliği sebebiyle Diş hekimliğinde yapılan görüntülemelerde yüksek bir konum sağlamaktadır.  

Kurşun önlüklerimiz kolayca giyilip , çıkartılabilir özellikte olup, önlüklerimizin iç ve dış kısımlarında dozimetre cebi bulunmaktadır. Bu özelliği sebebiyle iç kısımda maruz kalınan şua yı ve dış ortamda maruz kalınan şuayı rahatlıkla tespit edebilirsiniz. 

İxxir Marka Çocuk Kurşun Önlüklerini , yukarıda da belirtitğimiz gibi ergonomik özellikleri ile kullanıcılar üzerinde büyük memnuniyet yaratmaktadır.  

Önlüğümüzün tasarımında kullanılan omuz destek pedleri sayesinde vucuda ve bele binen yükü hafiflederek, bele destek sağlamaktadır .

İxxir Marka satışını yapmış olduğumuz ön koruyucu kurşun önlüklerimizdeki geniş beden yelpazesinden beden tercihinde bulunabilirsiniz. 

İxxir Marka Kurşun önlüklerimizin üretiminde kullanılan malzeme özel nanoteknolojik sistemle üretilmiş ve kalite testleri yapılarak Dünyaca kabul görmüş radyasyon koruyucu metaryeldir. Bu özellikleri sayesinde uzun yıllar kullanım ömrü sağlar ve kırılma yapmaz. 

İxxir Marka Kurşun önlük üretiminde kullanılan kumaşlarımız su itici özelliğe sahiptir. Ayrıca, kolayca temizlenebilmekte ve üzerinde leke tutmayan özelliklere sahiptir. Önlüklerimizin yapısı ilk temas yanma, ateş , batmaya karşı dayanıklıdır. 

 İhtiyacın olan Çocuklar İçin  Kurşun Önlük için size özel ayrıcalıklar sunuyoruz. Bu ayrıcalıklar  ;

 

  1. Aşağıdaki beden listesinden tercihte bulunabilirsiniz.
  2.  Çocuklar için üretilen kurşun önlüğe istinaden de renk tercih bölümümüzden renk tercihinde bulunabilirsiniz. 
  3. İstemiş olduğunuz model varsa, model tercihinde de bulunabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Copyright 2017 KURŞUN ÖNLÜK ve RADYASYON KORUYUCU GÖZLÜKLER. Tüm hakları saklıdır.